środa, 1 lutego 2012

Brown&Coffee.

~~~~

Robię porządki w kartonach ,teraz wzięłam się za moje zapasy włóczki "Czterdziestki" ,mam wrażenie ,że ona mnoży mi się w kartonach ,bo ciągle tam jest ;0)

Tym razem szukałam materiału na spódnicę ...no dopadła mnie nieodparta chęć posiadania spódnicy.

Zima była do tej pory lekka w sam raz na dzianinową spódniczkę ...

...teraz przy tych mrozach odpada ,he ,he zmarźlak jestem niesamowity i pod grubymi sztruksami teraz noszę bieliznę termoaktywną ... na Syberii na mur bym zamarzła pierwszego dnia ;0)

Projekt spódnicy Lenesplitter znalazłam już dawno na Ravelry,chyba w tamtym roku,tylko oczywiście marzyła mi się też taka cieniowana ,więc dumałam.

Na ten cel zakupiłam nawet tę cieniowaną włóczkę, z której powstał mój szary Eternity,ale okazała się taka mięciusia i z włosem więc żal mi ją było użyć na pupę ;0)

Wybrałam więc bardziej siermiężną włóczkę ,mieszankę akrylu z wełną.

Pomyślałam też( po przejrzeniu wielu zdjęć) ,że nie będzie tego cieniowania,więc łatwiej będzie ją zszyć w niewidoczny sposób,bo nie będzie takiej różnicy w kolorach.
Spódnica dziana jest w poprzek
 co przy cieniowaniu stanowi problem ,szczególnie we włóczkach ,które mają duże różnice w kolorach co widać na przykładach wykonanych spódnic.

Dopasowanie kolorystyczne czasami graniczy z cudem , bo kolory zupełnie się rozbiegają.
No i dzisiaj się gotowym wyrobem nie pochwalę bo..... no właśnie spódnica była już gotowa do zszycia i zostało zrobienie tunelu.
Przymierzyłam i okazało się ,że tak z 10cm jest za krótka,zadem nie będę świecić więc.... tak dobrze już wiecie co nastąpiło,to co dziewiarki "lubią" najbardziej PRUCIE praaawie do końca,teraz odrabiam straty.


Pewnie spódnica będzie gotowa jak mrozy zelżeją.

Tylko wygląda na to ,że psu się całkiem ona podoba i nie przeszkadza mu ,że za krótka ,że taka ,czy owaka...wystarczyło ,że się tylko odwróciłam ... a zajął ulubione miejscena moich robótkach ...jeszcze lubi uwalić mi się na motki kiedy pracuję i muszę nitkę ciiiiągnąć spod jego głowy ,cielska itp...motki jak widać to całkiem fajne poduszki ;0))

A tak poza tym mam chęć na następne spódnice ....może popełnię jakąś z bawełny,na lato?

Muszę odkryć w kartonach co tam mam nadającego się na ten cel ;0)

~~~~