środa, 22 lutego 2012

Laguna.

~~~~

Ja nadal jestem na fali....spódniczek, akrylu i falowania.

Kolorystycznie będzie podobnie ,bo miałam 3 motki granatowej i 3 motki morskiej "Malwy" ,których starczyło na 2 spódniczki takie midi , na wzrost 152cm ,wszak moja panna należy do wysokich prawie 9-cio latek.

Został mi prawie cały motek granatowy,pewnie wygrzebię jeszcze jakiś akryl w piwnicznych kartonach, bo został zniesiony do undergrandu ;0) ,albo ten niepełny trafi właśnie tam czekając na kolejne natchnienie.

A może by tak jakąś spódniczkę letnią z bawełnianych resztek machnąć?

Na pewno mam brązową i rudą bawełnę z poprutej bluzki z taniej odzieży, leży już kilka lat ,ale przędza była fajna ,mięsista i lejąca.

No jak zwykle po głowie chodzi dziesiątki pomysłów ... tylko ten czas ,który nie che być z gumy... no ale ja nie o tym  miałam pisać, tylko przecież o kolejnej spódniczce.

Tym razem " Laguna" bo prawie cała w tym kolorze.

Nawet popełniłam opis dla zainteresowanych.

Spódniczka jest łatwa w wykonaniu i szybko się ją robi.

Mi zajęło to aż 5 dni, ale prułam ją 2 razy,bo za mocno ją poszerzyłam.

Teraz macie wszystko gotowe więc na pewno pójdzie szybko.Włóczka: "Malwa" 2,5 motka akryl 100% 370m\100g
Szydełko: 2mm i 2,5mm Addi
Wzór: "Laguna" -opis poniżej
Rozmiar: 152 cm długość:65cm, szerokość w pasie:70cm, na dole :132cm
~~~~

"LAGUNA" - opis

Całość robiona jest od góry,najpierw łańcuszek ,dość luźny, ze 130o ( u mnie rozciągał się do 80 cm ,później go półsłupki nieco ściągnął), zamykamy w kółko i przerobiłam 12 rzędów półsłupkami tworząc pasek na tunel do gumki.

Złożyłam go na pół i łączyłam razem dwa brzegi słupkami,na końcu robiąc 10 słupków tylko na jednym brzegu paska od strony prawej by móc w powstały tunel wciągnąć gumkę.Dodatkowo dobrałam 8 słupków by mi pasowało przy podziale na kliny.
Kliny na spódniczce robiłam słupkami reliefowymi ,reszta to zwykłe słupki.Na dole na schemacie pokazane jest jak zrobić półsłupki reliefowe,tak samo robi się słupki ,obejmując słupek w połowie ten z poprzedniego rzędu.Podział następujący :
słupek reliefowy ,słupek ,słupek,słupek reliefowy ,19 słupków ...tak powtórzyć 6 razy bo spódniczka ma 6 klinów.

Poszerzanie klinów robiłam tylko miedzy słupkami reliefowymi ,zaraz w pierwszym słupku za i przed słupkiem reliefowym robiąc w jednym 2 słupki. poszerzanie zrobiłam w rzędach : 6 ,10 ,15,21,26,31,36 i 42. Dół spódniczki wykończyłam falującym wzorem(48).Dobrałam 4 słupki i zmieniłam szydełko na 2,5mm Addi.


Wzór powtórzyłam 8 razy.
Gotową spódniczkę dobrze wyprasowałam żelazkiem z parą ,stała się miękka i lejąca ,wciągnęłam gumkę ,zaszyłam tunel do końca i gotowe ;0)Mam nadzieję ,że komuś się opis przyda i że nie popełniłam w nim błędów, w razie czego dajcie znać ;0)

~~~~~~