wtorek, 1 września 2015

Telegram z wakacji.

~~~~

Nad jeziorem było fajnie...STOP... nad morzem ciepła woda...STOP....czas wracać...STOP...koniec wakacji...STOP...w Toruniu też jest ciekawie...STOP.

~~~~

Kiedy było chłodno robiłam zaprawy, kiedy robiło się gorąco pakowaliśmy klamoty i namiot i ruszaliśmy na tydzień-dwa nad wodę ;)

Byliśmy nad Bachotkiem, to urokliwe miejsce, wszędzie rezerwaty przyrody i strefy ciszy, woda tak czysta, że jak płyniesz kajakiem możesz podziwiać roślinność w głębinie ;0)
No i co najważniejsze zaplecze sanitarne na poziomie.


Ośrodek zaś pamięta zamierzchłe czasy komuny, co widać np.: po stołówce ;0)
niejeden Kaowiec robił tu wieczorki zapoznawcze... no i ta sztuka z pobitych garów.


Wybór w menu był prosty: jesz albo nie jesz ;0)

Wypad tam zapamiętam na zawsze, w życiu mnie tak komary nie pogryzły jak tam. Przeżyliśmy 3 burze i potem chyba te wampiry się wylęgły...matko jak mnie wszystko swędziało zaczynając od kostek kończąc na biodrach. Skończyło się wizytą w aptece, bo Fenistil nie dawał rady i dostałam wapno przeciwalergiczne z histaminą i Hydrokortizon, no a pies zaliczył weta bo miał desant kleszczowy na sobie, chyba z 10 sztuk mu wyjęła.Wróciłabym tam znowu, ale..... 

A tu jeszcze jeden relikt....hmmm...ciekawe co autor miał na myśli?  Huśtawka dla dorosłych czy dużych dzieci?


Za to nad morzem w największe upały było bossko, bez komarów i tłumów na plaży. Jak dobrze,że mamy takie miejsce i nie trzeba o 6 rano startować na plażę z parawanem by się okopać i żeby rodzina miała miejsce po śniadaniu...to chore co się działo w tym roku np.: we Władysławowie.


No i morze było cieplutkie tak, że zażywaliśmy kąpieli, było na prawdę bardzo przyjemnie, nawet przez parę dni były meduzy, potem przyszły fale i wyczyściły plaże z żyjątek ;0)

No i w Toruniu jest co robić...wycieczki rowerowe po mieścieFestiwal baniek na Bulwarze FiladelfijskimA na koniec uroczy wąwóz Leszcz niedaleko Torunia.


 Nie nudziliśmy się w tym roku, wakacje szybko minęły a szkoda...jak zwykle ;0)

Do zobaczenia za rok ...STOP....

~~~~