wtorek, 7 września 2010

Dukanowe co nie co -przepisy

~~~~~~

Tak jak obiecałam podam Wam przepisy ,które osobiście wypróbowałam i mi smakowały.
Znalezione w sieci ,na blogach ,dziewczyny mają cudne pomysły na dietę i na to by ją smacznie przetrwać.

Czasami dorzucam do przepisu swoje trzy grosze ,tzn ,zamiast serka homo daję taki trzykrotnie mielony , a zamiast jogurtu daje serek homo ;0)


Koleżanka uraczyła mnie piękną dorodną cukinią ,chciało mi się placków ziemniaczanych -niestety zakazane ,więc postanowiłam zrobić je z 1/2 cukinii ,to taka namiastka ziemniaczanych , podana z serkiem homo -tak lubię najbardziej. Druga połówka cukinii została zamieniona w leczo ,w tej postaci cukinia jest dla mnie najsmaczniejsza.
Śmieję się,że jest to potrawa na winie tzn.: co się nawinie to wrzucam do garnka ;0) Rodzina zażyczyła sobie racuchów z jabłkami ,nie napiszę Wam jak mnie skręcało nad patelnią zapach cynamonu i wanili przyprawiał mnie o ślinotok.... postanowiłam też sobie coś upitrasić tak smacznego i słodkiego.

Padło na placki serowe ...mmyy ...niebo w gębie ,tak delikatne i słodkie ,że słodyczy starczyło mi na cały dzień ,dobre na dni gdy @ nie daje nam spokoju.
A tu potrawa zwykła i nie zwykła za razem ,bo wiadomo dukanowa , jak spojrzałam co mi wyszło nie chciałam nawet spróbować .... włożyłam z wielką obawą łyżkę do buzi.... 

może nie wygląda to za specjalnie ,bo kluski mi się "rozlały", ale smakuje jak prawdziwy rosół z lanymi kluskami.... następnym razem zrobię pomidorową !

Uwielbiam lane kluski w zupie ,a najbardziej właśnie w pomidorowej ;0)) Na koniec deser królewski ,to najlepsze ciasto jakie jadłam na tej diecie i na pewno ten biszkopt będzie stanowił podstawę kolejnych moich wypieków!!!
Zrobiłam 0,5l galaretki i oczywiście było jej za dużo ,pocięłam ją w kawałki i polałam resztą masy serowej ,wyszedł deser dla dwojga.
Prosty ,słodki i smaczny.Gdy ciasto tężało mogłam z czystym sumieniem zaspokoić swoją ochotę na słodkie.

Mam nadzieję ,że się przydadzą i też Wam posmakują potrawy

...to cóż...

życzę smacznego 

i dziewczyny do garów ;0)))

~~~~