sobota, 6 maja 2023

W ziemi.

 ~~~~~

Grzebię w tej ziemi i ciągle mam jej mało muszę jak co roku dokupić kilka worków, wypełnić nowe donice dosypać do starych.

Dokończyłam w końcu moją grządkę gdzie miała docelowo zamieszkać hortensja Anabel, której nie miałam.

Musiałam cierpliwie poczekać do wiosny i mam 😍 dostałam dwie sadzonki od mojej bratowej, więc szybko zakasałam rękawy by nie zmarnować tego dobra i ją szybko posadzić. 

Miejsce też tam znalazł wiciokrzew podarowany mi w tamtym roku i został tu przesadzony.


Zabrakło mi trzech butelek, ale zorganizowałam po majówce sąsiadów 😜 co prawda białe i z etykietką, ale wymienię je z czasem na te zielone i brązowe bez etykietek. 
Muszę nazbierać trochę materiału zapasowego na wymianę.
 Sprawdza mi się to obrzeże, bo jest estetyczne, materiał łatwo dostępny i w razie stłuczki, co się zdarza podczas koszenia, łatwe do uzupełnienia.


Stanął też w końcu kompostownik, estetyczny i chyba aż za duży na mój skromny teren zielony, będę chodzić i szukać chwastów do niego, bo u mnie nie bardzo rosną na tym piachu 🤣 za to noski klonów jak trawnik. 

 Zasadziłam  poziomki w donicy,  bo przyjechały razem z bryłą niezapominajek zobaczymy czy się eksperyment uda. Niezapominajki chciałam mieć, ale na moim piachu niestety nie urosną, zobaczymy czy będą rosły w donicy.

 

Na parapecie wzeszło nowe życie, największe to wilce rosną jak szalone.

Mimo doniczkowej hodowli robi się coraz bardziej kolorowo.

W tym roku mam zamiar w końcu zrealizować swój plan i zasadzić jeszcze w dużej donicy z kratką clematisa i różę idę kopać w necie jakie odmiany wybrać.

2 komentarze:

  1. Każda roślinka cieszy i dbanie o nią zajmuje dużo czasu. Na Anabel zawsze miałam ochotę ale tak sia zagalopowałam z innymi roślinkami iż teraz brak mi już miejsca. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ślicznie wszystko rośnie! Ciekawi mnie, jaką odmianę Clematisa wybrałaś? I czy udało Ci się ją zasadzić? A jakiego koloru będą te wilce? Aż wygooglałam sobie, żeby na nie spojrzeć - to piękne rośliny!

    OdpowiedzUsuń