sobota, 7 września 2013

Dziki.

~~~~

Kiedy go zobaczyłam..... po prostu mnie zauroczył  sweter "Wilde"  W oryginale wykonany z włóczki "Rasta" Malabrigo. Niestety dla mnie cena i ilość potrzebnej włóczki na ten sweter była nie do przeskoczenia, choć ten malinowo-czerwony kolor po prostu jest cudny i straszliwie mnie kusił.

Za to nabyłam Dropsowego "Nepala" i dla dodania koloru "Magic" Yarn Artu.

Zaczęłam w maju dziać swoją wersję ,bo inna grubość ,bez kaptura, inna plisa,dodałam kieszenie. Gdy brakowało mi rękawów sprułam do pach, bo doszłam do wniosku ,że chyba za wąski. Podarowałam sobie odejmowanie oczek na wysokości biustu,zaczęłam dodawać od pasa na biodra ,bo tam zaplanowałam kieszenie, a nie cierpię jak plisa mi się rozchodzi przy guzikach - mam syndrom brzucha Buddy ;0)

No i tak oto dorobiłam plisę ,zrobiłam jeden rękaw ,drugiego 1\2 i co stwierdziłam ,że za wąski ,na pewno plisa mi się rozejdzie.Wrzuciłam do kosza z robótkami i zapomniałam...no powiedzmy ,bo ciągle wyłaził mi z kosza taki wielki zezwłok.

Hania ciągle mi powtarza (bo ciągle jej marudzę;0)) : " Co ty masz z tym za wąski? Będzie dobry, dokończ."

Zima idzie więc wyciągnęłam ,dokończyłam, zblokowałam i co?
No jest idealny,w sam raz ,nie za szeroki, nie za wąski i pod zimową kurtkę go wciągnę jak będą trzaskać mrozy,a "Nepal" nerki będzie grzał i podgryzał  ;0), bo trochę podgryza.
Podgryzanie mi nie przeszkadza ,nawet lubię to mrowienie na skórze, chyba dzięki temu jest mi cieplej ;0)

Mój "Dzikus" nie jest tak pięknie malinowy ,ale też mi się podoba ;0)Wzór: "Wilde"
Druty: 5,5 KP
Włóczka: Drops"Nepal" kolor:6790 ( 13 motków)
               "Magic"YarnArt kolor: 123(1 motek)
Rozmiar:M
Cóż może nie tak ekskluzywna wersja jak oryginał ,ale wcale nie gorsza i na pewno ciepła,przytulna i się lubimy ;0)

~~~~