piątek, 16 lipca 2021

Belle.

 ~~~~~

Po raz pierwszy na druty wrzuciłam włóczkę „Belle” Dropsa ciekawa jestem efektu i tego jak się sprawdzi zarówno w dzierganiu jak i noszeniu. 

Ma powstać sweter dla Flory i to wzorem patentowym lub półpatentowym 🙈 

No nie jest to łatwa sprawa przy bawełnie czy innych włóknach roślinnych ponieważ nie mają tej wełnistej sprężystości i elastyczności są po prostu sznurkowate i się rozwlekają.


Siedziałam, myślałam, robiłam próbki i chyba okiełznałam potwora, znalazłam sposób aby się to nie rozwlekało.

Moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, przerabiam ją na moich drutach bambusowych i mam wrażenie, że oczka na nich wychodzą równiejsze, dzianina jest miękka, lejąca i na razie wyglada dobrze. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w większym kawałku.

A w moim ogródku zaczynają kwitnąć hortensje „Mały Toffik” chyba rozwinie się w rocznicę odejścia mojego czworonożnego  przyjaciela, za którym nadal tęsknie choć pustkę stara się wypełniać Benji i ma energię za dwóch.

Cieszę się zielonością paproci, ale uchowała się tylko ta w donicy, w ziemi niestety nie dały rady, pokazały się a teraz nie ma po nich śladu 😕 

Zakwitła najmniejsza z moich host „ Mysie uszy” wdzięczna nazwa pasuje do tych małych listków. Rankiem fioletem cieszy wilec „Chwała poranka”.

  

Swoje zaskakujące piękno pokazuje przetacznik, nie mogę napatrzeć się na budowę jego kwiatków i owady go lubią.

  

  

Dzisiaj u mnie deszczowo i burzowo, ale też są tego plusy, spokojnie można dziergać, jest ciepło a rośliny maja wody pod dostatkiem 😊

I proszę mimo wszystko to jednak wspaniały dzień.


2 komentarze:

 1. Ciekawie się zapowiada ten sweter dla córki. Z Belle nie robiłam nic jeszcze - ciekawa jestem, jak się będzie nosić. Oj, śliczności masz w ogródku! Przetacznik - piękna nazwa i niebanalny wygląd, bardzo bym chciała mieć go i u siebie - muszę o tym pomyśleć. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez jestem ciekawa jak się będzie nosić to Belle i mam nadzieję, że córka będzie zadowolona na pewno nie będzie podgryzać 😜
   Przełączników jest kilka odmian Asiu ja kupuje internetowo rośliny w sklepie Albamar, wszystkie mi się przyjęły i rosną. Fajny też jest zawciągowiec zwyczajny.

   Usuń